Сказати "так" одній дитині та відмовити іншій

0
2017-01-27, 16:36:00

Коли у вас є діти різного віку, обов'язково трапляються ситуації, в яких одному дозволяється робити те, що іншому забороняється. Як потрібно діяти, щоб ваше рішення вважалось справедливим? Ось декілька порад.

"Але ж йому дозволили лягти спати пізніше! Чому мені не можна?" Знайома ситуація? Молодшій дитині може здаватися, що ви дієте несправедливо, коли ви дозволяєте її старшому братові або сестрі робити те, що не дозволяється їй. Важливо пояснити дитині, що одного дня відповідь "ні" перетвориться на "так" – але ще не зараз! Ось декілька рекомендацій щодо того, як пояснити вашу точку зору.
Скажіть малюкові, що коли йому буде стільки ж років, скільки його старшому братові або сестрі, йому дозволятимуть робити те саме. Додайте, що старшим дітям дозволяється більше, тому що у них було більше часу, щоб навчитися цьому. Малюкам важко зрозуміти, коли їм говорять про час, тому використовуйте терміни, що є більш зрозумілими для них, наприклад "через два дні народження". Можливо, буде корисно продемонструвати дитині на реальних прикладах, чому їй не можна робити те чи інше; наприклад, дитина не може кататися на більшому велосипеді, оскільки її ноги не дістають до педалей. Після цього малюк з нетерпінням чекатиме того часу, коли він буде достатньо дорослим – як його старший брат чи сестра.
Поясніть дитині, що ви розумієте її розчарування, та нагадайте, що колись і ви самі були маленькі, і вам не дозволяли робити все, що вам хотілося. Заспокойте вашого малюка та переконайте його, що так буває з усіма. Колись він буде не тільки таким великим, як його брат – він буде таким дорослим, як ви!
Також можна спробувати придумати компромісний варіант, щоб не засмучувати малюка й дати йому відчути, що він теж росте й стає дорослішим – навіть якщо він ще не такий дорослий, як його старший брат або сестра. Наприклад, можна запропонувати малюкові покататись на великому велосипеді з вашою допомогою або лягти спати тоді, коли лягає старший брат або сестра на вихідних. Це, знову ж таки, допоможе дитині уявити час, коли ваша відмова зможе перетворитися на дозвіл. Можливо, варто також зазначити, що серед речей, які дозволені малюкові, є речі, які його старший брат або сестра не можуть робити, наприклад гратися улюбленою іграшкою.
Тож як відреагувати на фразу "Але мамо, це ж несправедливо"? Нам би хотілося дізнатись про стратегію, яку використовуєте ви!

Коментарі:
А от і ні.
Почитай про
Чудеса Світу іще:)

Реєстрація

Заповніть усі поля, які відмічені зірочкою


Відновлення пароля

Відновити забутий пароль неможливо, тому що він зберігається в зашифрованому вигляді. Але його можна поміняти. Вкажіть адресу електронної пошти, з яким Ви реєструвалися, щоб поміняти пароль.

Ел. пошта *

* — Поля, обов'язкові
для заповнення.

Оформлення замовлення

На вашому рахунку не вистачає 270 балів для оплати замовлення. Ви можете зареєструвати нові коди або видалити товари з замовлення

Редагувати замовлення

Вітаємо

Ваші матеріали відправлені на модерацію

OK

Дякуємо!

Ваше питання відправлено адміністрації

OK

Дякуємо!

Ваш інвайт відправлено

OK

Замовте привітання з Новим роком від самого Діно для Вашої дитини!

Замовити привітання

НОВА КАРТА — ЗИМОВА УКРАЇНА

Діно Ленд - новий острів

Діно Космос

Нові МАГНІТИ! Діно потребує допомоги!