Формування харчових звичок з дитинства

1
2013-01-31, 13:52:00

Чи замислювалися ви колись про те, чому один любить смачно й ситно поїсти з ранку, а інший дивитися не може на їжу, пропускаючи сніданок; один жити не може без ковбаси і сосисок, а інший не розуміє, як це можна їсти?

Виявляється, крім індивідуальних смакових переваг, одну з основних ролей у формуванні харчової поведінки відіграють харчові звички, закладені з дитинства. З раннього віку формуються смакові переваги і, швидше за все, те, що прийнято у вас в родині і те, що дитина спостерігає в процесі дорослішання, буде сприйматися нею згодом, як норма. Так, якщо в родині їжа зведена в культ і прийнято їсти багато, ситно, то дитина буде сприймати таку кількість їжі, як абсолютну норму і, як наслідок, у неї набагато більше шансів отримати проблеми з вагою і боротися з ними все життя. Якщо в сім'ї прийнято їсти щодня на сніданок страви з яєць або бутерброди, то потім буде дуже складно пояснити дитині, чому краще віддавати перевагу, наприклад, каші з молоком або сиру зі свіжими фруктами. Звичайно, ніхто не говорить, що закладені з дитинства звички − це раз і назавжди. Багато що можна змінити, перевчити, але ламати стереотипи, змінювати своїм звичкам, які формувалися роками, набагато складніше, ніж спочатку звикнути до навичок здорового способу життя. Заклавши основи раціонального харчування з дитинства, ви багато в чому полегшите своїй дитині життя надалі, допоможете уникнути безлічі проблем зі здоров'ям, адже, ні для кого не секрет, що раціональне харчування укупі з фізичними навантаженнями − запорука міцного здоров'я.

Багато батьків стикаються з такою проблемою, як небажання дитини їсти. Пам'ятайте, якщо дитина відмовляється від їжі, ні в якому разі не можна годувати її насильно. Це ще більше посилить негативне ставлення до їжі. Дитина − не ворог собі і ніхто не відміняв інстинктів самозбереження. Якщо ваш малюк відмовляється від їжі, значить, він дійсно не хоче їсти. Коли голод дасть про себе знати, повірте, дитина повідомить вам про це. Твердження, що нічого не повинно залишатися на тарілці, що потрібно все доїдати − хибне. Якщо дитина з'їла половину запропонованого, не треба змушувати її доїдати. Але ваш малюк повинен чітко розуміти, що наступний прийом їжі буде в строго відведений для цього час − постарайтеся привчити улюблене чадо до режиму харчування. До речі, це буде дуже корисно і для вас, дорогі батьки!

Важливим нюансом є те, що під час прийому їжі необхідна відповідна обстановка. У дитини з малих років повинно відкластися, що прийом їжі − це серйозний ритуал, коли родина сідає за стіл, кожен на своє місце, тому намагайтеся використовувати цей час для приємного сімейного проведення часу. Якщо маля починає вередувати, відмовлятися від їжі, спробуйте зацікавити її, проявіть фантазію − використовуйте для сервіровки красивий яскравий посуд, спробуйте викласти на тарілці малюка якусь фігуру з їжі − це точно порадує її, принесе позитивні емоції під час прийому їжі, що благотворно позначиться на процесі травлення. Якщо ваша дитина відмовляється від основного прийому їжі − сніданку, обіду або вечері − подумайте, може, справа в перекусах? Якщо давати дитині що-небудь пожувати між основними прийомами їжі (булочку, цукерочку, печиво), то такий перекус може просто перебити апетит і малюк вже не захоче потім з'їсти щось дійсно корисне.

Їжа не повинна виступати в якості заохочення за щось − те, чим грішать, мабуть, більшість батьків. Виникає питання − чому? Адже, часом, набагато простіше домовитися з дитиною, пообіцявши їй щось смачненьке. Справа в тому, що, якщо вдаватися до цьому прийому часто, то велика вірогідність того, що у дитини відкластися на несвідомому рівні наступний ланцюжок дій − щойно ти зробив щось хороше, потрібно обов'язково нагородити себе, з'ївши якусь смакоту. Це може увійти у звичку, а такі часті «нагороди» самого себе чреваті набором зайвих кілограмів. Звичайно, поки дитина не дає собі паду в багатьох речах − її потрібно мотивувати. Але нехай в якості мотивації виступить не цукерка, а якась розвиваюча іграшка, спільна гра, похід в зоопарк, на виставку.

Особливо хочеться зупинитися на дуже поширеній проблемі − прийом їжі перед телевізором або комп'ютером. Здавалося б, цілком собі нешкідлива звичка. Але це не так. Якщо у вас на кухні вже стоїть телевізор і найчастіше ви, а, відповідно, і ваша дитина, їсте, втупившись в екран, постарайтеся змінити цю тенденцію. Справа в тому, що за час перегляду телевізора можна з'їсти дуже багато. А ось це вже геть неправильна звичка − їсти великими порціями. Та й взагалі, що може бути приємніше, ніж сімейні посиденьки за загальним столом! Телевізор тут точно зайвий!

Виховання дитини − процес дуже непростий і відповідальний. Ніхто ніколи не скаже вам, що так і тільки так правильно виховувати улюблене чадо. Кожен робить це по-своєму, так, як підказує серце. Але є цілком певні правила, яких ви в змозі дотримуватися з перших років життя малюка. Одним з таких правил є культура харчування. Якщо пустити цей важливий процес на самоплив, то з усім накопиченим багажем «неправильних» звичок дитина, швидше за все, відправиться у доросле життя. Не ускладнюйте їй життя. Воно і так непросте.

Якщо ви з самого початку розівєте своїй дитині основи здорового способу життя, раціонального харчування − це точно допоможе їй уникнути згодом багатьох проблем зі здоров'ям. Колись вона обов'язково подякує вам за це!

Коментарі:
А от і ні.
Почитай про
Чудеса Світу іще:)

Реєстрація

Заповніть усі поля, які відмічені зірочкою


Відновлення пароля

Відновити забутий пароль неможливо, тому що він зберігається в зашифрованому вигляді. Але його можна поміняти. Вкажіть адресу електронної пошти, з яким Ви реєструвалися, щоб поміняти пароль.

Ел. пошта *

* — Поля, обов'язкові
для заповнення.

Оформлення замовлення

На вашому рахунку не вистачає 270 балів для оплати замовлення. Ви можете зареєструвати нові коди або видалити товари з замовлення

Редагувати замовлення

Вітаємо

Ваші матеріали відправлені на модерацію

OK

Дякуємо!

Ваше питання відправлено адміністрації

OK

Дякуємо!

Ваш інвайт відправлено

OK

Замовте привітання з Новим роком від самого Діно для Вашої дитини!

Замовити привітання

НОВА КАРТА — ЗИМОВА УКРАЇНА

Діно Ленд - новий острів

Діно Космос

Нові МАГНІТИ! Діно потребує допомоги!