uk ru

Поганий апетит у дитини

Раціон харчування

Раціон харчування

ТМ Растішка

Поганий апетит у дітей − не рідкість. Особливо якщо їх примушують з'їсти «побільше». Іноді дитина вередує і відмовляється від обіду на користь перекусу. А іноді зниження апетиту стає вже хронічним. І це, звичайно, сильно турбує батьків.

ТМ Растішка

Якщо ваша дитина не відмовляється від їжі, а просто мало їсть, перш за все, перегляньте розмір порції. Для кожного він встановлюється індивідуально, і іноді дитині краще запропонувати менший об'єм їжі за один раз. Зате потім можна подати додаткову легку трапезу.

 

Часом погіршення апетиту пов'язано з якимись захворюваннями. Наприклад, ГРВІ або дисбактеріозом кишечнику. Але ці закономірності легко виявити. Навряд чи хтось здивується, що під час хвороби дитина стала менше їсти.

Частіше ж усього на рівному, здавалося б, місці апетит пропадає в тому випадку, коли на дитину сильно тиснуть.

Так уже повелося, що у дітей, як і у дорослих, є інстинкт пручатися. Їм не до вподоби, якщо їх довго вмовляють з'їсти що-небудь іще. В результаті, у дитини виникають погані асоціації з їжею, і, як наслідок, вона вже уникає кухонного столу.

ТМ Растішка
ТМ Растішка

Щоб справитися з цією проблемою, спробуйте трохи послабити контроль. Пропонуючи дитині поїсти, не змушуйте її спустошувати тарілку. Крім цього, намагайтеся подавати сніданок, обід і вечерю в один і той же час.

Поступово організм виробить умовний рефлекс, і дитина буде відчувати голод вчасно. Зрозуміло, це спрацює, тільки якщо ви не будете дозволяти їй влаштовувати перекуси, що збивають апетит.

І зверніть увагу на атмосферу за столом. Ваше завдання − прищепити дитині позитивні асоціації з їжею. Тому обід повинен проходити в доброзичливому оточенні. Подумайте про те, як сервірувати стіл і цікавіше подати страву. Все-таки діти люблять яскраві речі. Незвичайна, красива їжа приверне їх увагу сама собою.

поділитись