uk ru

Вчимось їздити на велосипеді

Вчимося не боятись

Вчимося не боятись

Ігри та спорт

Ігри та спорт

ТМ Растішка

Перший досвід катання на велосипеді був для вашого малюка важливим етапом; наступний етап – це зняття маленьких додаткових коліс. Але як та коли це краще робити? Ось декілька порад.

ТМ Растішка

Майже усім дітям подобаються велосипеди; велосипед дає дитині відчуття самостійності, навіть коли вона катається недалеко від вас! Але після того, як дитина навчиться кататися з маленькими колесами, відчуття нестійкості, що з'являється, коли малюк пересідає на більш "дорослий" велосипед, може дещо лякати.


Рішення щодо того, коли слід відмовитися від маленьких коліс, повинна приймати дитина, а не ви – немає потреби поспішати! Не існує "правильної" відповіді щодо того, в якому віці це слід робити – деякі діти не можуть дочекатися цього моменту, тоді як інші відкладають його якомога довше – обидві ситуації є цілком нормальними!

Пропонуємо два різних підходи, які вам слід спробувати застосувати.
Зніміть одночасно педалі та маленькі колеса. Встановивши сидіння в нижнє положення, дозвольте дитині спробувати пересуватися самостійно, щоб звикнути до того, як рухається велосипед. Після цього встановіть одну педаль, щоб дитина могла відштовхуватися однією ногою та тиснути на педаль іншою, рухаючись уперед. Тоді встановіть другу педаль і дайте дитині спробувати поїхати самостійно; біжіть, не відстаючи від велосипеда, щоб дитина знала, що ви поряд (та підтримаєте її у разі падіння).


Або зніміть маленькі колеса й біжіть поряд з дитиною, притримуючи сидіння або тримаючи дитину за одяг; так дитині буде легше зберігати рівновагу, доки вона не почуватиметься більш впевнено. Іноді діти навіть не усвідомлюють, що починають їхати самостійно, без підтримки когось із батьків!

ТМ Растішка
ТМ Растішка

Не забувайте, що не слід поспішати – якщо перша спроба малюка виявилась невдалою, міцно обійміть його, похваліть за успіхи та спробуйте знову наступного дня. Якщо ви переконаєте малюка, що йому все чудово вдається, це додасть йому ентузіазму та бажання спробувати ще раз.

Підтримайте дитину, якщо вона впала чи не впоралась з керуванням. Важливо донести, що таке було з кожним і це просто перший крок у навчанні, який потрібно пройти. 

А ваша дитина вже вирішила відмовитись від маленьких коліс на своєму велосипеді? Розкажіть нам про успіхи вашого малюка – нам буде дуже цікаво почути ваші історії!

поділитись