uk ru

Чому сонячний вітамін такий важливий

Перебуваємо на природі

Перебуваємо на природі

ТМ Растішка

Про те, що для росту і правильного розвитку дитині необхідний вітамін D, знають багато батьків. Адже педіатри не втомлюються пояснювати, що саме з недоліком цього вітаміну пов'язане серйозне захворювання − рахіт. Але ось дитині виповнилося три роки, небезпечний з цієї точки зору вік залишився позаду, значить, про вітамін D можна більше не турбуватися? Зовсім ні: його брак, як і раніше може призвести до серйозних наслідків.

ТМ Растішка

Для чого ж потрібен вітамін D дитині? Для росту, правильного формування кісток і зубів, для розвитку м'язів. Цей вітамін допомагає організму протистояти захворюванням шкіри і серцево-судинної системи, забезпечує нормальну роботу щитовидної залози і нервової системи. Нестача вітаміну D може призвести до серйозного захворювання кишечника.

Без вітаміну D кальцій, необхідний дитині, не буде нормально засвоюватися, і організм почне «користуватися» власними запасами, тобто вимивати кальцій з кісток, послаблюючи їх.

Як визначити, що дитині не вистачає вітаміну D? Якщо дитина погано їсть, худне, страждає через проблеми із травленням (зокрема, діареї), погано спить, часто поводиться неспокійно і нервово, сильно пітніє, варто насторожитися.

Ви напевно пам'ятаєте, що у вітаміну D є цікава особливість − він виробляється в організмі під дією сонячних променів. Чи означає це, що довгих щоденних прогулянок досить, щоб забезпечити дитину необхідною кількістю цього важливого вітаміну?

Відповідь буде скоріше позитивною, але потрібно врахувати важливу умову: повітря повинне бути чистим. Від ходіння по вулицях загазованого міста кількість вітаміну D в організмі навряд чи збільшиться.

ТМ Растішка
ТМ Растішка

Отже, що ж робити, якщо ви живете в мегаполісі або промисловому центрі, далеко від екватора або зовсім на Крайній Півночі? Подбати про правильний раціон, адже вітамін D організм може отримувати і з їжі. Вітамін D міститься в картоплі, томатах, шпинаті, петрушці, яйцях, печінці, трісці, скумбрії, кисломолочних продуктах, сирі. Оскільки він не руйнується при термічній обробці, немає необхідності давати дитині всі перераховані продукти сирими. Але включити в раціон ці продукти недостатньо.

Потрібно пам'ятати, що вітамін D не буде добре засвоюватися, якщо в організмі недостатньо вітамінів А, Е, С, В, кальцію і фосфору. Якщо ви часто даєте дитині каші, потреба у вітаміні D зростає; ворогами цього вітаміну є також копченості, кондитерські солодощі. В деяких випадках лікар може призначити ультрафіолетове опромінення або порекомендувати давати дитині риб'ячий жир. Робити це за власною ініціативою не варто: надлишок вітаміну D шкідливий.

Інші статті за цими ж тегами

поділитись