Формування харчових звичок з дитинства
Чи замислювалися ви колись про те, чому один любить смачно й ситно поїсти з ранку, а інший дивитися не може на їжу, пропускаючи сніданок; один жити не може без ковбаси і сосисок, а інший не розуміє, як це можна їсти?

З раннього віку формуються смакові переваги і, швидше за все, те, що прийнято у вас в родині і те, що дитина спостерігає в процесі дорослішання, буде сприйматися нею згодом, як норма.
Якщо в сім'ї прийнято їсти щодня на сніданок страви з яєць або бутерброди, то потім буде дуже складно пояснити дитині, чому краще віддавати перевагу, наприклад, каші з молоком або сиру зі свіжими фруктами.
Звичайно, ніхто не говорить, що закладені з дитинства звички − це раз і назавжди. Багато що можна змінити, перевчити, але ламати стереотипи, змінювати своїм звичкам, які формувалися роками, набагато складніше, ніж спочатку звикнути до навичок здорового способу життя.
Багато батьків стикаються з такою проблемою, як небажання дитини їсти. Пам'ятайте, якщо дитина відмовляється від їжі, ні в якому разі не можна годувати її насильно. Це ще більше посилить негативне ставлення до їжі.
Дитина − не ворог собі і ніхто не відміняв інстинктів самозбереження. Якщо ваша дитина відмовляється від їжі, значить, він дійсно не хоче їсти. Коли голод дасть про себе знати, повірте, дитина повідомить вам про це. Твердження, що нічого не повинно залишатися на тарілці, що потрібно все доїдати − хибне.


Важливим нюансом є те, що під час прийому їжі необхідна відповідна обстановка. У дитини з малих років повинно відкластися, що прийом їжі − це серйозний ритуал, коли родина сідає за стіл, кожен на своє місце, тому намагайтеся використовувати цей час для приємного сімейного проведення часу.
Якщо ваша дитина відмовляється від основного прийому їжі − сніданку, обіду або вечері − подумайте, може, справа в перекусах? Якщо давати дитині що-небудь пожувати між основними прийомами їжі (булочку, цукерочку, печиво), то такий перекус може просто перебити апетит і дитина вже не захоче потім з'їсти щось дійсно корисне.
Особливо хочеться зупинитися на дуже поширеній проблемі − прийом їжі перед телевізором або комп'ютером. Здавалося б, цілком собі нешкідлива звичка. Але це не так.
Якщо у вас на кухні вже стоїть телевізор і найчастіше ви, а, відповідно, і ваша дитина, їсте, втупившись в екран, постарайтеся змінити цю тенденцію. Справа в тому, що за час перегляду телевізора можна з'їсти дуже багато. А ось це вже геть неправильна звичка − їсти великими порціями. Та й взагалі, що може бути приємніше, ніж сімейні посиденьки за загальним столом! Телевізор тут точно зайвий!

Другие статьи по этим тегам