ru uk

Харчування поза домом

Поваги до природи

Поваги до природи

Поведінка за столом

Поведінка за столом

ТМ Растішка

Зазвичай батьки зітхають з полегшенням, коли їх дитина досягає віку п'яти-шести років. До цього часу діти вчаться керувати своєю поведінкою, дотримуватися правил та виконувати інструкції дорослих, багато чим цікавляться. З п'яти-і шестирічками легше домовитися, ніж з дітьми, до того ж вони стають більш самостійними. А це означає, що з'являється більше можливостей: простіше організувати сімейні поїздки, можна дозволити собі невеликі екскурсії під час відпустки або довгі прогулянки по вихідних.

Звичайно, деякі фактори все одно доводиться враховувати − і те, що дитина швидко втомлюється, і те, що вона може почати вередувати. Не можна забувати і про правильне харчування, особливо про безпечний підобід для дитини краще подбати заздалегідь.

ТМ Растішка

Якщо ви збираєтеся на прогулянку по тій частині міста, де є кафе, ресторани, їдальні, проблеми, здавалося б, і немає, адже їжа пропонується буквально на кожному кроці. Але не все так просто. Звичайно, варто пройти повз заклади швидкого харчування, що пропонують різноманітні бутерброди, бургери та інші сандвічі, а також картоплю фрі.

Смажена, жирна, рясно присмачена приправами високовуглеводна їжа дитині ні до чого. Єдине, що можна купити дитині в такому закладі (та й то не в кожному), − це йогурт. Але чому б не взяти його з дому?

 

Варто пройти повз заклади, що пропонують суші та іншу екзотичну їжу. Звичайно, в більшості таких ресторанів вона більш-менш адаптована до «європейського» шлунку, але реакція дитини на водорості, морські гриби, незнайому рибу непередбачувана. Та й вибрати треба буде щось не солоне, не мариноване, не жирне, не смажене, не гостре, не солодке, не копчене... Досить складне завдання!

Найпростіше, звичайно, вирішити дитячу проблему, якщо в ресторані є спеціальне дитяче меню. Але і в основному розділі можна знайти те, що підійде дитині. Головне − не експериментувати, не намагатися побалувати дитину чимось новеньким і незвичайним. Обирайте місце, де можна замовити їжу, яку дитина вже не раз їла вдома: картопляне пюре, макарони, рис або гречку, курячу грудку. З напоїв підійдуть неміцний чай, мінеральна вода без газу.

ТМ Растішка
ТМ Растішка

Але бувають і інші ситуації. Наприклад, вирушаючи в дорогу, ви побоюєтеся, що поїсти буде ніде. А це значить, що потрібно щось взяти з собою. У дорослих в якості «чогось» зазвичай виступають бутерброди: швидко, ситно, руки не брудняться. Але для дитини це не оптимальний варіант.

Бутерброд не зможе замінити один з основних прийомів їжі, а для перекусу він занадто калорійний. Отже, краще захопити сирок чи йогурт (а також ложку і серветки), ретельно вимиті вдома яблука, груші, огірки, очищену моркву, сухофрукти. І не забудьте про питну воду.

Якщо ви вирушаєте в довгу поїздку на автомобілі і без повноцінної трапези в дорозі не обійтися, запасіться спеціальною сумкою-термосом (вона допомагає зберегти певну температуру продуктів), а також одноразовим посудом та гігієнічними серветками. З продуктів можна взяти з собою відварну картоплю, варене м'ясо, варені яйця, сир, овочі і фрукти.

Все має бути заздалегідь вимите, нарізане, якщо це необхідно; процедуру приготування в дорозі краще звести до мінімуму. Не забудьте напої: захопіть бутильовану воду, заздалегідь заваріть неміцний чай. Не варто ризикувати, купуючи щось в придорожніх магазинах і кафе.

ТМ Растішка

Врахуйте ще один момент. В дорозі, на прогулянці, на екскурсії дитині потрібно те ж, що і вдома − різноманітність. Тому краще взяти з собою всього по трохи, щоб ви завжди могли надати дитині можливість самій вибрати, що саме він хоче з'їсти: яблуко або морквину, йогурт або сирок. Самостійність дошколятам до смаку!

поделиться